Talianska značka N&D využíva ako hlavné suroviny kuracie mäso, jahňacie mäso, mäso z divokých prasiat, ryby a vajcia. Všetko mäso je bez obsahu antibiotík, hormónov a konzervačných látok, čerstvo po porážke. N&D sa delia na dve základné rady: Grain Free (70% prvotriednych surovín živočíšneho pôvodu, 30% ovocie a zelenina, 0% obilnín), a Low Grain (60% prvotriednych surovín živočíšneho pôvodu, 20% ovocie a zelenina, 20% obilniny bez genetických modifikácií). Značka je založená na týchto kľúčových princípoch výživy mäsožravých zvierat: – nízky glykemický Index – nízky obsah sacharidov – bohatý zdroj proteínov z vysoko kvalitných zdrojov mäsa – správne vyvážený pomer vitamínov a minerálov z kvalitného ovocia a zeleniny – liečivé rastliny so špecifickými vlastnosťami pre cielený efekt – ľahko stráviteľné živočíšne tuky – absencia kompletných obilnín, jediné použité obilniny v niektorých receptúrach majú nižší glykemický komplex a nie sú geneticky modifikované.

ČO JE GLYKEMICKÝ INDEX?
Glykemický index stanovuje účinok zdroja uhľohydrátov na hodnoty glykémie. Krmivá s nízkym glykemickým indexom sú lepšie stráviteľné a ich čas vstrebávania je modulovaný preto je zaťaženie organizmu nižšie a následná využiteľnosť energie stúpa. Vysoký glykemický index spojený s obilninami s vysokým obsahom vysoko stráviteľného škrobu, je predispozíciou obezity a diabetes u zvierat tak ako aj u ľudí.
Preto sme po podrobnom výskume vytvorili N&D “Grain Free”, výlučne bez obsahu obilnín a N&D “Low Ancestral Grain”, s nízkym obsahom pôvodne pestovaných obilnín (špalda a ovos), ktoré majú nižší glykemický index ako iné bežne využívané obilniny. Nízky glykemický index umožňuje miernu časom modulovanú glykemickú odozvu. Pôvodne pestované obilniny majú vyšší obsah vlákniny, ktorá napomáha tráveniu a vstrebávaniu živín, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu. Používanie komplexných obilnín, napríklad kukurice okrem toho prestavuje vyššie riziko kontaminácie GMO, čo je v rozpore s filozofiou výživy Natural & Delicious.

PREČO JE NÍZKY GLYKEMICKÝ INDEX DÔLEŽITÝ?
Prírodná výživa pre mačky a psy by mala byť takmer bez obsahu uhľohydrátov nakoľko ich metabolizmus je vyvinutý, aby získaval energiu zo živočíšnych bielkovín a tukov. Uhľohydráty poskytujú zvieratám neželané kalórie napriek tomu je obsah uhľohydrátov vo väčšine priemyselne vyrábaných krmív na trhu 40 až 60%.
Uhľohydráty obilnín zvyčajne používaných v krmivách pre mačky a psy poskytujú vysoký obsah energie vo forme glukózy, ktorá navodí jej rýchly postprandiálny nárast. V týchto prípadoch je kľúčová postprandiálna inzulínová odozva na glukózu a schopnosť modulácie pri rôznych druhoch obilnín.

ÚPLNE NOVÁ LÍNIA GRAIN FREE “PUMPKIN FORMULA”

Keďže štvornohí členovia našich rodín sú mäsožravce, tento fakt nás priviedol k vedeckému skúmaniu a vytvoreniu krmiva, ktoré je v súlade s prírodou to najprirodzenejšie. Psy v prirodzenom prostredí takmer výlučne prijímajú mäso a nepotrebujú vysoký obsah uhľohydrátov. V súlade s týmto poznatkom sme vyvinuli inovatívny rad Natural & Delicious Pumpkin Formula. Kompletný rad Grain Free krmív s vysokým podielom surovín živočíšneho pôvodu (nad 60%) a tekvice, zeleniny s výnimočnými výživnými vlastnosťami.

PREČO TEKVICA?
Tekvica je typická tradičná talianska zelenina, ktorá sa vyznačuje nutričnou hodnotou a viacerými prospešnými účinkami:

  • Nízky glykemický index krmiva
  • Zdroj betakaroténov (vitamín A) a iné prírodné antioxidanty
  • Podpora imunitného systému
  • Aktívna proti voľným radikálom čo má za následok aj anti-karcinogénny účinok
  • Podpora ochrany kardiovaskulárneho systému
  • Regulácia peristaltiky čriev
  • Protizápalový a anti-parazitárny účinok

Obsahuje najkvalitnejšie vitamíny: vďaka vákuovému obaľovaniu, ktoré umožňuje pridávanie vitamínov po tepelnom spracovaní granúl, čo zaisťuje ich dlhšiu trvanlivosť.
Balené v ochrannej atmosfére: pri balení nahrádzame kyslík, ktorý spôsobuje oxidáciu, dusíkom (plynom, ktorý je prirodzenou súčasťou vzduchu).